“Tümü” ile ilgili tarifler


Çocuklar İçin İştah Açıcı Büyüten Tarifler

Sevgili anneler babalar,
Hepinizin en büyük amacının ve hayalinin çocuklarınızın sağlıkla büyüyüp gelişmesi ve yaşıtlarından asla geri kalmaması olduğunu biliyoruz. Onların hayalini kurdukları geleceğe ulaşmaları için bu uzun yolculukta elinizden gelen her şeyin en iyisini yapıyorsunuz. Sabırlı ve dikkatli olmak, düzenli olarak çocuklarımızın büyüme ve gelişimini takip etmek bu yolculukta çok önemli.

Doğru ve dengeli çocuk beslenmesi, çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimi için büyük önem taşır. Çocuğun sağlıklı gelişmesi ve büyümenin olması için çocuğun protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral gibi her besin grubundan alması gerekir. Öğün atlamadan, çocuklar için sağlıklı yiyeceklerden ve 4 temel besin grubundaki gıdalardan oluşan çocuk beslenme programını uygulamak, çocuğun gelişimine katkı sağlar.  

Yanlış ve yetersiz beslenme ise, çocukta bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve sık hastalanmasına neden olabilir.. Hatta çocuğun yeterli büyüyememesine yani büyüme geriliğine yol açabilir. Büyüme geriliği belirtilerini gördüğünüz durumda, çocuk doktorunuza muhakkak başvurmanız önerilir. Büyüme geriliği tedavisinde çocuk doktorunuzun yönlendirdiği şekilde doktorunuzun önerdiği uzman beslenme ürünlerini kullanarak büyüme geriliğinin önüne geçebilirsiniz.